V bundeslige Bayern triumfoval v Mainzi, Schalke prehralo s nováčikom

03.02.2013 Celý región

Mníchov 2. februára (TASR) - V 20. kole nemeckej futbalovej bundesligy zvíťazil líder tabuľky Bayern Mníchov na pôde FSV Mainz 3:0, keď sa o jeho góly postarali Thomas Müller v prvom polčase a na začiatku druhého dvoma presnými zásahmi v rozpätí siedmich minút Mario Mandžukič.

Slovenský obranca Radoslav Zabavník absolvoval za domácich celý zápas a v 25. min dostal žltú kartu. Predposledný tím tabuľky Hoffenheim pretrhol čiernu deväťzápasovú sériu bez víťazstva, keď zdolal Freiburg 2:1. Naposledy sa hráči Hoffenheimu tešili zo zisku troch bodov 3. novembra minulého roku, keď v 10. kole zvíťazili nad Schalke 04 3:2. Slovenský útočník v službách Freiburgu Erik Jendrišek sa na ihrisko dostal v 84. min zápasu a Karim Guédé bol celý zápas len na lavičke náhradníkov. O prekvapenie sa postaral posledný tím tabuľky Greuther Fürth, ktorý zvíťazil na ihrisku Schalke 04 1:2, keď trojbodový gól strelil v druhej minúte nadstaveného času Djurdjič. Pre nováčika súťaže to bolo len druhé bundesligové víťazstvo.

Eintracht Frankfurt si odváža tri body z trávnika Hamburgu SV, keď víťazstvo 2:0 zariadil dvoma presnými zásahmi už v prvom polčase Srdjan Lakič.